Usuwanie włokniaków i brodawek

Zmiany skórne mają różne podłoża oraz charakteryzują się zróżnicowanymi objawami. Niektóre z nich są całkiem niegroźne, natomiast inne mogą być oznaką poważnych chorób. Do najczęściej spotykanych zmian skórnych zaliczamy: włókniaki, kaszaki, brodawki łojotokowe, znamiona barwnikowe, guzki skórne. Zmiany guzowate skóry związane są z zaburzeniem dojrzewania komórek podstawnych i ich gromadzeniem w obrębie naskórka. Guzy skóry obejmują wszystkie łagodne i złośliwe zmiany skórne wywodzące się z poszczególnych warstw skóry. Mogą one wyraźnie różnić się wielkością, kształtem i wyglądem. Pojawiają się wszędzie na tułowiu, twarzy , dłoniach a nawet na podeszwowej stronie stopy. W zależności od etiologii i pochodzenia guza rozróżniamy: brodawki wirusowe, brodawki łojotokowe, włókniaki miękkie i twarde, naczyniaki ( punkty rubinowe)

Włókniaki – to łagodne nowotwory pochodzące z tkanki łącznej. Wyróżniamy dwa rodzaje włókniaków twarde i miękkie.

Włókniaki miękkie

Występują bardzo często. Najczęściej jako mnogie uszypułowane miękkie guzki hiperpigmentowane lub o zabarwieniu cielistym, wielkości od kilku milimetrów do kilku centymetrów.

Włókniaki twarde

To rodzaj zmian odczynowo włóknistych, powstających nie zależnie od wieku. Powstają w wyniku urazów, zadrapań lub jako pozostałość po ukąszeniach owadami. Włókniaki twarde występują najczęściej na kończynach w postaci niewielkiego guzka o wielkości do 10mm. Włókniaki nie stanowią zagrożenia dla naszego życia, usuwa się je głównie ze względów estetycznych.

Brodawki wirusowe

Zwane też kurzajkami. To grudkowe zmiany skórne, wywołane wirusem HPV. Brodawki są bezbolesne i nie powodują zmian skóry wokół nich. Wyróżnić można kilka rodzajów brodawek wirusowych: zwykłe, stóp , płaskie,  przejściowe.

Brodawka łojotokowa

Niegroźna zmiana nowotworowa. Najczęściej zlokalizowane są w okolicy tułowia, twarzy i kończyn górnych. Brodawki w zależności od stadium, w którym się znajdują, przyjmują inny kolor.

Naczyniaki (punkty rubinowe)

Naczyniaki są łagodnymi, zmianami naczyniowymi. Na ogół są liczne, drobne, wyraźnie odgraniczone, płasko wyniosłe barwy rubinowej. Naczyniaki zwykle pojawiają po 40 roku życia na tułowiu ale mogą występować na całym ciele.

OPIS ZABIEGU (PLEXR)

W naszym gabinecie do usuwania zmian skórnych stosujemy najnowocześniejszą metodę wiązkę plazmy. Urządzenie PLEXR jest zabieg  to generator plazmy, który wytwarza kontrolowaną i celowaną mikro wiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Podczas działania mikro wiązki plazmy na skórę pacjenta następuje odparowanie zewnętrznych warstw naskórka (sublimacja) . Efektem takiego działania jest obkurczenie skóry na leczonym obszarze co w konsekwencji prowadzi do usunięcia zmiany . W przeciwieństwie do innych technik zastosowana w Plexr plazma nie powoduje stanu zapalnego otaczających tkanek, ponieważ jej działanie ogranicza się do granicy warstwy podstawnej skóry właściwej. Plexr nie powoduje krwawienia i nekrozy otaczających tkanek.

Informacje dotyczące zabiegu

WSKAZANIA
  • włókniaki
  • brodawki wirusowe
  • brodawki łojotokowe
  • punkty rubinowe
JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Skóra przed zabiegiem nie może być intensywnie opalona.

PRZEBIEG ZABIEGU

Każdy zabieg poprzedza konsultacja z lekarzem. Zabieg przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym. Wiązka plazmy tworzy się między końcówką urządzenia i skórą pacjenta. Dzięki temu niewielkiemu łukowi  plazmy , który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania dochodzi do niszczenia niechcianych zmian skórnych. Procedura ta pozwala na leczenie naskórka i obszarów skórnych dotkniętych problemami estetycznymi, bez rozprzestrzeniania się niechcianego ciepła dookoła.

PRZECIWSKAZANIA
  • ciąża
  • intensywnie opalona skóra
EFEKTY

Zabieg jest bezbolesny gdyż wykonuje się go w miejscowym znieczuleniu. Czas wykonywania zabiegu jest uzależniony od miejsca i rozległości zmian.  Po zabiegu na skórze widoczne są strupki, które utrzymują się 5-7 dni. Po tym czasie uwidacznia się nowy lekko różowy naskórek który utrzymuje się przez okres 2- 4 tyg. Zabieg plazmowy nie pozostawia blizn, ani innych śladów na skórze.

CENA
Poniższe ceny zawierają podatek VAT 23%.

Usuwanie brodawek i włókniaków od 150 zł