Redukcja rozstępów

Rozstępy są jednym z najbardziej kłopotliwych problemów wielu kobiet często zwane przez nie tygrysami. Są to czerwone, różowe lub białe pasma występujące najczęściej na pośladkach, piersiach, udach czy brzuchu. Rozstępy powstają w dwóch etapach.

 

Pierwszy etap zapalny – to okres kiedy włókna elastyczne zostały zerwane i w skórze właściwej doszło do urazu, na skutek którego powstał stan zapalny. Budowa histologiczna wskazuje na odczyn zapalny wokół zmiany, obrzęk w skórze właściwej, rozszerzenie naczyń krwionośnych, nacieki limfatyczne wokół naczyń, zniekształcone i pofragmentowane włókna elastynowe i kolagenowe. To wtedy pojawiają się na ciele prążki w różnych odcieniach czerwieni. Ten etap trwa od kilku miesięcy do 2 lat. Kiedy rozstępy są czerwone, łatwiej się ich pozbyć niż w drugim etapie.

II etap zwany zanikowy wówczas prążki stają się białe, a zerwana tkanka zanika. Rozstępy stają się płaskie lub lekko wklęsłe, ich powierzchnia ulega pomarszczeniu. W budowie histopatologicznej obserwujemy ścieńczenie i zanik naskórka, zmniejszenie grubości i degenerację tkanki łącznej.

PRZYCZYNY POWSTAWANIA ROZSTĘPÓW:

Szybki wzrost

Gwałtowny przyrost masy ciała

Gwałtowny przyrost masy mięśniowej

Ciąża

Laktacja

Zaburzenia hormonalne związane z nadmiernym wytwarzaniem kortykosterydów (choroba i zespół Cushinga)

Przyjmowanie doustne lub miejscowe kortykosterydów

Przyjmowanie anabolicznych preparatów sterydowych

Predyspozycje genetyczne

Wrodzone choroby tkanki łącznej np zesp. Marfana

Inne

Opis zabiegu PLEXR

PLEXR jest generatorem plazmy, który wytwarza kontrolowaną i celowaną mikro wiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Plazma tworzy się między końcówką urządzenia i skórą pacjenta dzięki niewielkiemu łukowi elektrycznemu, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu działania. Plazma to rodzaj zjonizowanej materii przypominającej stanem skupienia gaz. Działa ona punktowo, jedynie w leczonym miejscu, bez jakiegokolwiek oddziaływania na otaczające je zdrowe tkanki i najważniejsze, bez naruszania głębszych warstw skóry.

Informacje dotyczące zabiegu

WSKAZANIA
  • Rozstępy czerwone – faza I
  • Rozstępy białe – faza II
JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską. Dla zwiększenia komfortu pacjenta wykonuje się go w miejscowym znieczuleniu. Procedura ta wykonywana jest przez wykonywanie niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia PLEXR, każdy w odległości ok 0,5 mm jeden od drugiego. Czas wykonywania zabiegu uzależniony jest od okolicy  i rozległości zmian poddawanych zabiegowi. Dla osiągnięcia ostatecznego efektu należy wykonać 1-3 zabiegi w odstępie 1 miesiąca.

EFEKTY

  • ok 60% efektu jest widoczne natychmiast po zabiegu
  • sam zabieg nie wyłącza pacjentów z codziennych aktywności
  • zabieg nie wywołuje stanu zapalnego i nekrozy otaczających tkanek
CENA
Poniższe ceny zawierają podatek VAT 23%.

Redukcja rozstępów od 400zł
Cena uzależniona jest od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi