Nieoperacyjna korekcja nosa

Nos jest jedną z najbardziej eksponowanych części twarzy. Nie wszyscy mężczyźni mogą poszczycić się prostym i kształtnym nosem. Niektóre niedoskonałości w okolicy nosa możemy  skorygować  przy zastosowaniu kwasu hialuronowego.

Opis zabiegu

Metoda pozwala na korektę lub nawet likwidację niewielkich defektów asymetrii i nierówności nosa.  Dzięki zastosowaniu wypełniacza można zmieniać i modelować kształt nosa, uzupełniać asymetrię i niewielkie załamania. Zawsze bierze się pod uwagę fakt, że kształt nosa stanowi kluczowy element profilu twarzy i musi być proporcjonalny. Dzięki gęstym odmianom preparatów do wypełniania zmarszczek możemy tymczasowo poprawić wygląd nosa u niektórych pacjentów nawet na 1- 2 lata. Należy jednak pamiętać, że użycie wypełniacza poprawia nos jedynie wizualnie tzn. iniekcja kwasu hialuronowego nie niweluje krzywych kości, a jedynie poprzez plastyczną zdolność do formowania zmienia wygląd nosa.

Informacje dotyczące zabiegu

WSKAZANIA
  • skrzywienie nosa po złamaniu
  • za mały nos
  • nie proporcjonalnie duży czubek nosa
  • brak wykształconego „mostka” pomiędzy trzonem, a czubkiem nosa
  • za bardzo uniesiony nos
JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań.  Na kilka dni należy również odstawić leki przeciwzapalne (np. aspirynę), które rozrzedzają krew i mogą przyczynić się do powstania siniaków. Zabieg poprzedza konsultacja z lekarzem, podczas której ustalane są szczegóły zabiegu.

PRZEBIEG ZABIEGU

Sam zabieg trwa około 15-20 minut . Do zabiegu używane są preparaty ze znieczuleniem. Bardziej wrażliwi Pacjenci znieczulani są dodatkowo kremem Emla na kilka minut przed samą korekcją nosa.  Po zabiegu mogą wystąpić pojedyncze siniaki i delikatny obrzęk, który utrzymuje się przez okres 1-2 dni.  Przez ten  okres należy unikać sauny i solarium.

EFEKTY

Pierwsze widoczne efekty pojawiają się już po zabiegu. Najlepsze rezultaty widoczne są po upływie kilku dni. Możliwe są objawy uboczne w postaci niewielkich krwiaków, obrzęku. Efekt  zabiegu utrzymuje się przez okres około 12 – 24 miesięcy od przeprowadzania zabiegu. Po upływie tego czasu zabieg należy powtórzyć .

PRZECIWSKAZANIA
  • gorączka
  • okres aktywny w chorobie o podłożu autoimmunologicznym
  • infekcja wirusowa, bakteryjna lub grzybicza
  • w wywiadzie reakcje nadwrażliwości po zastosowaniu wypełniaczy
CENA

Poniższe ceny zawierają podatek VAT 23%.

Nieoperacyjna korekta nosa (rhinoplastyka) od 1100 zł