Medycyna Estetyczna

Wybierz interesującą Cię kategorię

Wygładzanie zmarszczek

Botoks (toksyna botulinowa typu A) jest T substancją, której rolą jest zmniejszenie skurczu mięśni. Działa na poziomie, uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Dzięki toksynie botulinowej mięśnie rozluźniają się a zmarszczki znikają.

Wypełnianie zmarszczek

Zabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym należą do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Działanie kwasu hialuronowego polega na wypełnieniu leczonej okolicy, a przez to zwiększeniu jej objętości, czego efektem jest wypłycenie zmarszczki zmiana owalu twarzy czy powiększenie ust . Kwas hialuronowy HA, który jest naturalnym składnikiem organizmu, występuje m.in. w skórze, stawach, gałce ocznej. Jest to jedna z substancji stosowanych w medycynie estetycznej, która jest identyczna z tą, która występuje w organizmie.

Modelowanie ust

Jedną z najpopularniejszych  metod poprawiania wyglądu stało się modelowanie ust czyli korygowanie ich konturu, powiększanie objętości, nawilżanie.  Korekta może dotyczyć zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej  lub  korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust. Drobna zmiana ich kształtu lub wielkości ładnie poprawia ogólny wygląd twarzy.

Lifting Twarzy – Volumetria

Zabieg wolumetrii polega na modelowaniu konturów  twarzy i ma za zadanie skorygować bądź przywrócić właściwą objętość twarzy. Podczas zabiegu wprowadza się wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego, który zwiększa objętość tkanek miękkich w miejscach, w których najbardziej widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym za pomocą igły lub kaniuli. Preparat wypełnia zapadniętą objętość policzków, skroni, okolic żuchwy czy podbródka, pozwala uwydatnić kształt twarzy i skorygować jej profil. W efekcie uzyskujemy jednolity, a przede wszystkim naturalny rezultat.

Odmłodzenie okolicy oka

Mówi się, że oczy są zwierciadłem naszej duszy. Oczy są jednym z naszych głównych cech, które tworzą harmonię twarzy i ekspresji. Zmarszczki wokół czy linie uśmiechu mają duży wpływ na to jak wyglądamy. Zdradzają czy pojawia się u nas radość czy smutek. Kurze łapki są odzwierciedleniem naszej pogodnej  osobowości, ale świadczą również  o rozpoczynającym się procesie wiotkości skóry. W procesie starzenia okolicy oka bardzo dużą rolę odgrywa zanik tkanki podskórnej oraz wiotczenie skóry. Zanika również naturalna podściółka tłuszczowa przez co zapadają się pewne obszary twarzy. Głęboko pod skórą wiotczeją też mięśnie, które tworzą pewnego rodzaju rusztowanie dla skóry.

Niechirurgiczna korekta nosa

Zabieg wolumetrii polega na modelowaniu konturów  twarzy i ma za zadanie skorygować bądź przywrócić właściwą objętość twarzy. Podczas zabiegu wprowadza się wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego, który zwiększa objętość tkanek miękkich w miejscach, w których najbardziej widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym za pomocą igły lub kaniuli. Preparat wypełnia zapadniętą objętość policzków, skroni, okolic żuchwy czy podbródka, pozwala uwydatnić kształt twarzy i skorygować jej profil. W efekcie uzyskujemy jednolity, a przede wszystkim naturalny rezultat.

PROFHILO ®  – Molekuła młodości

PROFHILO® to ultranowoczesny preparat do odmładzania skóry. To opatentowana przez Instytut Farmaceutyczny IBSA molekuła młodości, która odmładzając uruchamia produkcję elastyny i kolagenu typu I, II, IV, VII. Wzmacnia i zagęszcza skórę, wygładza zmarszczki, wysmukla rysy twarzy, nadaje biorewolumetryczny efekt.

PROFHILO® BODY

Nowe, kompleksowe podejście do leczenia wiotkości skóry ciała – stworzone w oparciu o jeden z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych przez Pacjentki preparatów do modelowania twarzy ostatnich lat, Profhilo. Wersja Body to jedyny preparat do iniekcji opracowany specjalnie z myślą o stosowaniu w leczeniu utraty jędrności skóry na ciele, szczególnie zalecany w okolicach ramion i brzucha.

Mezoterapia igłowa – rewitalizacja skóry

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem prawdziwie odmładzającym. Zabieg może być wykonywany na twarz lub wybrane obszary ciała. W zależności od substancji jaka używana jest do zabiegu, mezoterapię stosuje się w celu poprawy napięcia i elastyczności skóry, leczenia przebarwień usuwania cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest to doskonała metoda zapobiegająca m.in. wypadaniu włosów dzięki bezpośredniemu dostarczeniu niezbędnych substancji w głąb skóry.

Modelowanie ciała – lipoliza iniekcyjna

Intralipoterapia to zabieg iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Jest ona niechirurgiczną metodą redukcji miejscowych depozytów tłuszczowych. Polega na wprowadzeniu do nagromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej specjalnego preparatu Aqualyx, który powoduje rozpuszczenie komórek tłuszczowych.

Leczenie nadpotliwości

Pocenie to prawidłowy proces organizmu. Na ciele ludzkim jest ok. 2-3 mln gruczołów potowych, a na 1 cm2 przypada około 300 gruczołów. Człowiek wydziela od kilku ml do kilku litrów potu dziennie.  Mimo iż pocenie jest prawidłowym procesem organizmu, nadmierne pocenie jest już niezmiernie kłopotliwe. Z problemem tym wiąże się poczucie wstydu, zażenowania, co prowadzi do ograniczeń w kontaktach z innymi ludźmi.

Leczenie migreny

Migrena jest schorzeniem, w istotny sposób   obniżającym jakość życia pacjentów i codzienne ich funkcjonowanie. Nawracające, silne i trwające nawet do kilku dni bóle głowy, powiązane z  uciążliwymi innymi objawami, takimi jak np. wymioty i światłowstręt, zupełnie uniemożliwiają normalną aktywność. Według badań bóle migrenowe to problem dotykający w głównej mierze kobiet w wieku rozrodczym, jednak coraz częściej migrena dotyczy mężczyzn.

Odmładzanie dłoni

Piękne dłonie to wizytówka każdej kobiety. Jednak skóra dłoni jest stale narażona na kontakt z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi sprawiającymi, że starzeje się szybciej niż na pozostałych obszarach ciała. Widoczne objawy starzenia  zaczynamy dostrzegać już po 30 roku życia. Najbardziej wyraźne są na grzbietach dłoni tam skóra staje się szorstka i pomarszczona.

Usuwanie przebarwień

Przebarwienia na twarzy to wynik nadmiernej aktywności melanocytów, a więc komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie barwnika skóry.  Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu przebarwień to promieniowanie UV (słońce, solarium), kosmetyki i leki z substancjami fotouczulającymi, zmiany zapalne skóry (np. trądzik młodzieńczy) oraz niektóre choroby ogólnoustrojowe.

Osocze bogatopłytkowe

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu odmłodzenia i regeneracji skóry. Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane z naszej własnej krwi zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka. Co daje w efekcie że nasza skóra ulega regeneracji, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia. Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.