Leczenie podwójnego podbródka

Zarówno mężczyźni jak i  kobiety cierpią z powodu nagromadzenia tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka / szczęki. Jedną z najlepszych niechirurgicznych metod na redukcję tkanki tłuszczowej w tej okolicy jest intralipoterapia. Zabieg iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Polega na wprowadzeniu do nagromadzonej miejscowo  tkanki tłuszczowej specjalnego preparatu Aqualyx , który powoduje rozpuszczenie komórek tłuszczowych .

Opis zabiegu

Do zabiegu używany jest preparat AQUALYX – zawierający deoksycholan sodu . Jest to jedyny na świecie, zarejestrowany preparat do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Technika intralipoterapii została uznana za najbezpieczniejszą technikę iniekcyjną w redukcji tkanki tłuszczowej. Jest dobrą alternatywą dla osób, które nie chcą się zdecydować na zabieg chirurgiczny — liposukcję.

Informacje dotyczące zabiegu

WSKAZANIA
  • redukcja miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka
  • modelowanie konturu żuchwy

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Na kilka dni należy również odstawić leki przeciwzapalne.

PRZEBIEG ZABIEGU

Procedura  trwa zazwyczaj około 30 minut. Preparat jest podawany  w ściśle ustalonej przez lekarza dawce, przy użyciu techniki intralipoterapii, czyli za pomocą długiej igły z jednego lub dwóch wkłuć. Roztwór podawany jest na wielopoziomowo, bezpośrednio i równolegle do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Podana substancja przenika przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych, a podana w większych ilościach doprowadza do rozerwania ich struktury. Po wniknięciu do komórki doprowadza do rozpadu trójglicerydów. Następnie, wraz z lipoproteinami, jest transportowana prosto do wątroby, gdzie tłuszcze są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu. Zabieg jest prawie bezbolesny, gdyż w tkance tłuszczowej znajduje się mała ilość zakończeń nerwowych, a do preparatu dodatkowo dodawane jest znieczulenie. Aby uzyskać dobry efekt, trzeba wykonać serię zabiegów. Najczęściej konieczne jest wykonanie 1-4 zabiegów, w odstępach 4-6  tygodni.

PRZECIWSKAZANIA
  • infekcje skóry w miejscach, w których miałby zostać przeprowadzony zabieg
  • ciężkie choroby nerek i wątroby
  • choroby związane z krzepliwością krwi
EFEKTY

Zabieg  stosuje się  miejscowo, w celu uzyskania efektu estetycznego. Uzyskane efekty uzależnione są od ilości tkanki tłuszczowej i od ilości przeprowadzonych zabiegów. Efekt redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować w czasie około 3 – 4  tygodni po zabiegu.

CENA

Poniższe ceny zawierają podatek VAT 23%.

1 amp.  300 zł
2 amp. 450 zł