Chirurgia nieablacyjna

Wybierz interesującą Cię kategorię

Nieoperacyjna korekta powiek

Korekcja opadających powiek – kiedyś możliwa tylko poprzez chirurgiczną ingerencję. Teraz jako nieinwazyjny zabieg w naszym gabinecie. Urządzenie PLEXR jest najnowocześniejszym osiągnięciem w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej. Pozwala na bezinwazyjne usuwanie zmian skórnych i jej niedoskonałości. Stanowi idealną alternatywę w leczeniu schorzeń, które dotąd mogły być poddane jedynie zabiegom z zakresu chirurgii estetycznej. Urządzenie zostało zaprojektowane przez profesora Giorgio Fippi – prezesa Włoskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Chirurgii Nieinwazyjnej na Uniwersytecie w Rzymie.

Redukcja zmarszczek palacza

Wbrew swojej nazwie zmarszczki palacza wcale nie dotyczą wyłącznie osób, które palą papierosy. O powstawaniu zmarszczek wokół ust decyduje wiotczenie skóry, zanik tkanki podskórnej tkanki mięśniowej oraz  tkanki kostnej szczęki oraz żuchwy. Duży wpływ ma również dynamika mięśnia okrężnego ust, wpływająca na mimikę twarzy. Z czasem zmarszczki te są coraz bardziej widoczne i wyraźne nawet w stanie spoczynku.

Usuwanie włókniaków, brodawek

Zmiany skórne mają różne podłoża oraz charakteryzują się zróżnicowanymi objawami. Niektóre z nich są całkiem niegroźne, natomiast inne mogą być oznaką poważnych chorób. Do najczęściej spotykanych zmian skórnych zaliczamy: włókniaki, kaszaki, brodawki łojotokowe, znamiona barwnikowe, guzki skórne. Zmiany guzowate skóry związane są z zaburzeniem dojrzewania komórek podstawnych i ich gromadzeniem w obrębie naskórka.

Redukcja blizn

Blizna powstaje w wyniku uszkodzenia skóry właściwej jako następstwo zabiegu chirurgicznego lub urazu. Pamiątka w postaci blizny może pozostać również po zagojeniu się pewnych zmian chorobowych po ospie czy trądziku. Bliznę stanowi tkanka łączna włóknista. W odróżnieniu od zdrowej skóry, jest mniej elastyczna, pozbawiona zakończeń nerwowych, gruczołów łojowych oraz mieszków włosowych.

Redukcja rozstępów

Rozstępy są jednym z najbardziej kłopotliwych problemów wielu kobiet często zwane przez nie tygrysami. Są to czerwone, różowe lub białe pasma występujące najczęściej na pośladkach, piersiach, udach czy brzuchu.